Pasaules dārgākais piens

Piena cenas Latvijā ir sākot no 40 līdz 1 Eiro par litru, kur vidējās cenas parasti ir 60 līdz 80 centi litrā, un šāda piena cena tad arī mums visiem ir pierasta un liekas visai pieņemama, bet citās pasaules vietās piens ir krietni vien dārgāks un tā tas it sevišķi ir lielajās pilsētās, kur piens ir jāved tālus gabalus līdz veikalu plauktiem un, ja jūs vēlaties iegūt svaigu pieni tad tas būs vēl dārgāks.

Bet šodien stāsts nav par to, bet gan par pienu, kas maksā 40 Eiro par vienu litru un tas ir Japānas Tokijas reģionā bāzētās kompānijas Nakazawa Foods radījums, kur govis tiek slauktas tikai vienu reizi nedēļā un tikai vienā noteiktā laikā rītausmā, kad šīm govīm ir paaugstināti melatonīna hormona līmeņi un tas tad arī atspoguļojoties pienā. Tokija jau tā ir pazīstama kā viena no dārgākajām pilsētām pasaulē, kur visas preces noteikti nav lētas, bet piens, kas maksā 40 Eiro par litru pat viņiem ir šoks un tā ir līdz pat 30 reižu lielāka cena nekā parastajam ikdienas pienam. Šis “īpašai” piens pēc slaukšanas 6 stundu laikā tiek piegādāts uz veikaliem, kur tas pārdodas. Šādam pienam ar papildus melatonīnu iedarbība tiek pasniegta, kā nomierinoša, stresu mazinoša un dažiem cilvēkiem pat ir spējusi novērst depresiju, jo melatonīns arī tiek ražots mūsu smadzenēs kur tas ir atbildīgs par garastāvokļa un emociju regulāciju. Šis piens tiem pasniegts, kā pieaugušo piens, kuru jālieto cilvēkiem, kas dzīvo stresa pilnu dzīvi ar nemitīgiem pārdzīvojumiem un dēļ šī melatonīna sastāva kas ir pat 4 reiz augstāks kā parastajā pienā tad arī šim piena produktam vajadzētu palīdzēt nostabilizēt garastāvokli un mazināt stresu.

Es nezinu, kā jūs bet es nebūtu gatavs maksāt 40 Eiro par vienu litru piena pat ja tam klāt būtu kofeīns vai nikotīns, kas to radītu par enerģijas dzērienu, jo tā vienkārši ir pārāk liela naudas summa ko maksāt par produktu, kas ikdienā ir vairākus desmitus reižu lētāks. Lai iegādātos šādu pienu man pat būtu jāņem ātrais kredīts lai es varētu samaksāt to naudu par vienu piena paku, un tāpēc man liekas, ka tās ir pilnīgās muļķības, bet visticamāk, ka bagātnieki, kuriem nav kur naudu likt tad arī šo pienu pirks un domās, ka tad tiešām viņiem palīdz nomierināties, lai gan nav veiktas nekādas izpētes vai zinātniski pētījumi vai tā tiešām ir.

Pasaule paliek aizvien trakāka un trakāka un 40 Eiro par litru piena varētu būt viens no trakākajiem jaunumiem, ko es esmu dzirdējis nu jau kādu laiku!