Piens, kā diētas produkts

Piens un piena produkti ir vieni no veselīgākajiem produktiem, ko cilvēks var uzņemt, jo pat sievietes pašas savās krūtīs pēc mazuļa piedzemdēšanas uzkrāj pienu, kas ir pilns ar minerālvielām un tāpēc palīdz bērna attīstībai. Tieši tāpat arī dzīvnieku piens primāri ir domāts jaundzimušajiem dodot tiem visus nepieciešamos vitamīnus un pat dažas antibiotikas, kas palīdz jaunajam organismam cīnīties ar slimībām un pārvarēt citas problēmas. Un tāpēc arī agrākos laikos cilvēki sāka izmantot piena produktus, ne tikai tāpēc, ka piens ir labs slāpju veldzētājs, bet gan arī tāpēc, ka tas ir veselīgs un labs mūsu organismam.

Bet kā tad ir ar pienu, kā diētas produktu? Vai dzerto pienu ir iesējams zaudēt svaru un samazināt ikdienas kaloriju uzņemšanas daudzumu? Piens pats par sevi ir diezgan trekns produkts un katros 100 gramos jeb 100 mililitros ir aptuveni 50 kalorijas, kas nozīmē, ka vienā Litrā piena ir aptuveni 500 kilokalorijas un dienas vidējo normu ap 2000 kalorijām jūs varētu sasniegt izdzerot tikai 4 litrus dienā. Bet skatoties no otras puses pienam ir laba īpašība, jo dzert pienu, kad tiek ēsti trekni produkti, šis dzēriens parasti uzsūc taukvielas un tādā veidā neļauj ķermenim uzkrāt tik daudz kalorijas izvadot tās ārā. Tāpēc ir ļoti labi lietot piena diētas, kur dienā tiek izdzerts 1-2 litri piena attiecīgi uzņemot 500 līdz 1000 kilokalorijas un pārējās dienas kalorijas tiek uzņemtas ar maz-kaloriju produktiem kā salātiem, dārzeņiem un augļiem, tādā veidā radot sabalansētu diētu ar pietiekoši daudz dažādiem vitamīniem un minerālvielām, kuri ir nepieciešami ikdienas uzturā. Pienu vislabāk ir uzņemt tieši tad, kad tas ir svaigs, nevis pasterizēts, jo tad no šī piena tiek noņemti daudz dažādi dabīgie produkti un vielas, radot krējumu. Protams svaigais piens parasti ir pilns ar kalorijām un lietojot to uzturā vēl ātrāk ir iesējams saņemt ikdienas kaloriju devu, tomēr jābūt ir uzmanīgiem lai nebūtu tā, ka tiek izdzerts pārāk daudz piens un tiek uzņemtas pārāk daudz kalorijas.

Ir arī pilnā piena diēta, kas ir vairāk uzskatāma par atslodzes diētu, jo šīs diēta ietvaros tu nedrīskti lietot uzturā nekādu pārtiku, bet tikai dzert pienu, tādā veidā ātri zaudējot kilogramus un iegūstot formu pirms pludmales sezonas vai arī kādas ballītes, pirtī vai kur citur, kur nepieciešams izģērbties peldkostīmā vai apakšveļā. Ar pilno piena diētu arī ir jābūt uzmanīgiem, jo kā jau sākumā minēju, tad uzņemot dienā 4 litrus piena tiks sasniegts ikdienas kaloriju daudzums un tādā veidā neradīsies kaloriju samazinājums un protams arī nekritīsies svars. Vislabāk ir pienu kombinēt ar ūdeni vai kādu zāļu tādā veidā nositot apetīti un iegūstot papildus uzturvielas minerālus un vitamīnus, kas ķermenim nepieciešami lai funkcionētu.

PS: tas varētu būt pašsaprotami, bet kuriem ir problēmas ar laktozes sagremošanu vai arī alerģija pret piena produktiem, šo diētu noteikti nevajadzētu mēģināt!